सानो मन
f725618: Tuesday, May 09, 2017, 10:49:20 PM in मेरो स्तम्व

संगीतको स्वर, सागरको लहर,
हावाको स्पर्स, थोपाको आवाज,
सोर्गको शहर, जमीनको आनन्द,

मनको शान्ति, मस्तिष्कको सन्तुष्टि,
आत्माको शुन्यता, मायाँको स्वाच्छता,
भावको भनाई, मायाँको ईसारा,
राजनको कविता, राजनकै संरक्षण,
संझालहो मेरो, लेखे म तिम्रोलाई,
सानो मन शिर्षक, शब्दमा छ बर्णन,
बुझ्नु यीनलाई, माग्दैन मन केहि धेरै,

सानो छ यो मन, सानो नै हो सपना,
सानै हो आशा, एक तार टिप्ने,
सानै हो चहाना, एक मन जित्ने,

भुल म जाऊ, तिम्रो त्यो धुनमा,
केहि गीत गाऊ, सुर अनि तालमा,
केहि भावमा भुलु म पुरै होसमा,
तिमीलाई म साचु, यो सानो सोचमा,
दुई पाईला हिडु, म तिम्रो चालमा,

सोनो हो हिम्मत, आकाशमा ऊडु,
गहिराईलाई छोऊ, उचाईमा पुगु,
सानो छ शब्द, हावालाई देखु,
मनका यी भाव, उसलाई म पोखु,

More blogs
4381ec: Monday, January 28, 2019, 01:21:18 AM in Audio
38101b3: Sunday, December 09, 2018, 04:19:11 PM in खोज्दै जाँदा
65132de: Wednesday, December 05, 2018, 10:56:02 AM in Audio
011383d: Sunday, December 02, 2018, 10:12:45 PM in खोज्दै जाँदा
901433c: Sunday, November 11, 2018, 06:42:58 AM in Audio
8c26319: Saturday, November 25, 2017, 09:11:29 PM in From books
9c29183: Saturday, November 25, 2017, 12:46:42 PM in Audio
573027b: Thursday, November 23, 2017, 05:37:31 PM in From books
f726666: Tuesday, October 24, 2017, 12:16:45 AM in मेरो स्तम्व
e1483e3: Sunday, October 08, 2017, 04:59:02 PM in मेरो स्तम्व